Karnitin zvyšuje rychlost běhu a redukuje produkci laktátu

0
2068

Určitě jste už všichni slyšeli o karnitinu a o jeho využití při hubnutí. Víte co to vlastně je, pro koho je určen, jak funguje a jak mnohostranné je jeho využití? V této sérii mini-článků o karnitinu se dozvíte vše potřebné 🙂

Nová studie karnitinu ukázala, co se stane, když užíváte karnitin těsně před tréninkem namísto pravidelného dlouhodobého užívání, které se sledovalo v ostatních studiích. V této studií figurovali profesionální turečtí fotbalisté a srovnávalo se užívání placeba se 3 nebo 4 gramovými dávkami karnitinu, užívanými spolu s ovocným džusem na zajištění dostatečného množství sacharidů před vysoce-intenzivním během.

Studie prokázala, že karnitinová skupina byla schopna dosáhnout vyšší rychlosti, která odpovídá specifické koncentraci laktátu. Tepová frekvence byla také nižší při určité rychlosti v karnitinové skupině. Žádný rozdíl nebyl zaznamenán mezi 3 a 4 gramovou dávkou. To znamená, že tři gramy by mohly být mezní hodnotou potřebnou na zvýšení výkonu.

Kromě toho, u karnitinové skupiny bylo hodnocení vnímané námahy nižší než u skupiny s placebem. To dává smysl, protože když se sníží nahromadění laktátu a tělo začne fungovat efektivněji, i namáhavé cvičení se bude zdát jednodušší.

Vědci jsou přesvědčeni o výhodách karnitinu, protože má ochranný vliv na krvinky a dokáže zabránit poškození svalů během cvičení. Je známo, že předchází poškození buněk a pomáhá při hojení ran, zatímco zvyšuje imunitu buněk.

Sečteno a podtrženo, karnitin je silná ochrana, která vám pomůže překonat různé omezující faktory:

  • Snižuje množství nahromaděných odpadních látek (snižuje laktát)
  • Snižuje poškození svalstva
  • Větší oxidace tuků
  • Šetření glykogenu

Kromě toho, karnitin urychluje zotavení po extrémním tréninku, protože stimuluje aktivizaci signalizace genů a androgenních receptorů.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno