Karnitin. Úvod – jak fungují doplňky výživy

0
5576

Určitě jste už všichni slyšeli o karnitinu a o jeho využití při hubnutí. Víte co to vlastně je, pro koho je určen, jak funguje a jak mnohostranné je jeho využití? V této sérii mini-článků o karnitinu se dozvíte vše potřebné 🙂

Otázka:

Které z následujících strategií mají za následek významný nárůst výkonnosti a stavby těla v nejnižším možném čase?

  1. Lepší tréninkový program
  2. Změna stravování
  3. Užívání doplňků
  4. Všechny fungují stejně rychle

Odpovědí je C – užívání doplňků. Změna tréninkového programu má na svědomí zvýšení výkonu po týdnech a změnu stavby těla po měsících. Změna ve stravování může zapříčinit změnu o něco rychleji, ale stále se účinky nedostaví okamžitě.

Užívání doplňků, jako například kofein před fyzickou aktivitou okamžitě zvýší váš výkon. Nebo konzumování extraktů z ovoce s vysokým obsahem antioxidantů, jako například borůvky nebo višňový džus, urychlí zotavení poté co se „rozbijete“ v tělocvičně.

Toto jsou doplňky, které můžete užívat, jak si usmyslíte a okamžitě vás nakopnou. Pak jsou tu doplňky, které potřebují více času a úsilí, aby byly viditelné pozitivní účinky.

Například, karnitin je jeden z nejsilnějších výkon-zvyšujících výživových doplňků a má také různé výhody, pokud jej užíváte pouze před tréninkem, oproti tomu, pokud ho užíváte určité časové období. To je jedním z důvodů, proč karnitin dopadl tak špatně v prvních výzkumech, které ho testovali.

Glutamin měl podobný problém – výzkum nepodpořil jeho využití při zdravém tréninku, protože dávky použité při testech byly příliš malé. Doufejme, že vědci zkoumající výhody glutaminu budou alespoň tak inovativní v myšlení jako ti, kteří nedávno publikovali sérii studií, které dokazují, že karnitin může pomoci zvýšit výkon a je nápomocný i při hubnutí a úbytku tuku.

V tomto článku se dozvíte vše o výhodách karnitinu. Dozvíte se, jak vám může pomoci při překonávání limitů vašeho výkonu a úbytku tělesného tuku. Čtěte další části článku!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno