5 zmien, ktoré musíte urobiť aby ste schudli, prvá časť: Vytvorte energetický deficit

0
3933

V této sérii pěti mini článků se podíváme na to, jaké změny musíte provést, abyste zhubli. Konkrétně v této části se budeme zabývat vytvořením energetického deficitu.

Když se někdo snaží zhubnout, často začne jíst co nejméně, jak jen dokáže. K tomu možná začne také cvičit. Tyto změny sice mohou vypadat jako dobrý začátek, ale vyžadují velmi pevnou vůli a to mnohdy z dlouhodobého hlediska odsoudí takové snažení k neúspěchu.

Podle výzkumu je pevná vůle vyčerpatelný zdroj a jednou když dojde, už nic nestojí mezi vámi a tou skvělou pizzou a lenošením na gauči, o kterém sníte.

Namísto toho, abyste se týrali na cestě k vysněné postavě, v této sérii mini článků vám dáme v pěti jednoduchých krocích návod jak zhubnout navždy a bez utrpení:)

1 Vytvořte energetický deficit

Pokud se neorientujete ve „fitness světě“, je možné, že nevíte, že chcete-li zhubnout, musíte přijmout méně kalorií než vydáte. Například, mnozí lidé si myslí, že stačí když budou jíst zdravě a automaticky zhubnou. Samozřejmě, vyhýbání se zpracovaným potravinám a nezdravému jídlu má mnoho výhod, ale neznamená to, že automaticky zhubnete. Pokud si nedáváte pozor na velikost porcí je velmi snadné prostřelit denní potřebu vašeho těla a přijmout více kalorií než spálíte a tím pádem nezhubnete.

Až donedávna byly za nejlepší cestu k vytvoření energetického deficitu považovány různé nízkotučné a nízkokalorické diety. Naneštěstí, sesekání kalorického příjmu pod váš klidový metabolismus (méně než 1100 kalorií pro většinu lidí) je jedna z nejhorších věcí, kterou můžete při hubnutí udělat, protože si tím zpomalíte metabolismus a vaše tělo se bude snažit uchovat veškerou energii, kterou přijme. konečném důsledku spálíte denně ještě méně kalorií. Přidejte k tomu dennodenní boj s hladem a pevnou vůlí, zvýšenou hladinu kortizolu, který má na svědomí přejídání se ze stresu a rázem vaše snaha o energetický deficit poletí z okna.

Namísto hladovění si najděte způsob stravování, který vás uspokojí, a se kterým se vyhnete hladovění. Mnozí přišli na to, že díky stravě bohaté na bílkoviny přijmou méně kalorií bez námahy, protože bílkoviny pomáhají vylučovat hormon, který redukuje pocit hladu. Kromě toho mějte stále na mysli velikost porcí a soustřeďte se na pořádné žvýkání. To vám také může pomoci dosáhnout energetického schodku.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno